KONST / Litografier / Färglitografi 16228053

nr 1622 8053

Lenny Clarhäll

(f. 1938), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 197/268, folkbildaren, yttermått inklusive ram: 53x68cm

Kondition: fuktskada

Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.

måndag 27 maj 2024
kl 18:42:05

Lenny Clarhäll

Läs mer om Lenny Clarhäll