KONST / Litografier / Färglitografi 13152131
nr 1315 2131
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografi, Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 42x58 cm
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 23 mars 2020
kl 20:40:40
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
23 mar
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow