KONST / Litografier / Färglitografi 17409343
nr 1740 9343
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 189/310, sydländsk kuststad. Färglitografi, bildmått: 28x60 cm, yttermått inklusive ram: 56x75 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
måndag 17 november 2025
kl 19:41:45
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman