KONST / Litografier / Färglitografi 15042009
nr 1504 2009
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Segelbåtar. Signerad, färglitografi, numrerad 180/360. Bildmått: 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:19:19
21/11 18:14:19
21 nov
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman