KONST / Litografier / Färglitografi 12487258
nr 1248 7258
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Hamn med fiskebåtar. Signerad, numrerad 147/260. Motivet: 18x62 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 april 2019
kl 19:42:59
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman