KONST / Litografier / Färglitografi 13207239
*
nr 1320 7239
Laris Strunke
(f. 1931), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 29x77 cm
Laris Strunke, svensk bildkonstnär född 1931 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 20:25:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 07:12:30
1
500 kr
17/4 12:06:07
2
600 kr
20/4 18:19:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik laris strunke litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Laris Strunke
Laris Strunke, svensk bildkonstnär född 1931 .
nr 1320 7239
Laris Strunke
(f. 1931), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 29x77 cm
Laris Strunke, svensk bildkonstnär född 1931 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/4 07:12:30 | 1 | 500 kr |
| 17/4 12:06:07 | 2 | 600 kr |
| 20/4 18:19:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik laris strunke litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



