KONST / Litografier / Färglitografi 15988482
nr 1598 8482
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 6/90,46x62 cm, yttermått inklusive ram: 50x66 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
måndag 19 februari 2024
kl 20:30:22
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell