KONST / Litografier / Färglitografi 14609532
nr 1460 9532
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Signerad, numrerad 172/300, daterad 81. Färglitografi, bildmått: 42x52cm, yttermått inklusive ram: 58x67cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
måndag 11 april 2022
kl 18:28:44
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred