ART / Lithographs / Litograph in colors 10256189
nr 1025 6189
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), EA-upplaga, 22/30, Waxholmsbåt, bladets mått: 75x60, med dedikation, löstblad.
LITOGRAPH IN COLORS, Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, 22/30, Waxholmsbåt, bladets mått: 75x60
Condition: med dedikation, löstblad
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
2000
SEK 1500
Monday Mars 14 2016
at 18:05:46
14/3 18:00:46
- Thema-auction
Mar 14
Read more about Grafik
Karl Höglund
Read more about Karl Höglund