KONST / Litografier / Färglitografi 15832047
nr 1583 2047
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad 114/260, daterad 69. Bildmått: 66x49 cm, yttermått inklusive ram: 68x52 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:30:25
100 kr
150 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson