KONST / Litografier / Färglitografi 9478359
nr 947 8359
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 188/385, signerad, -87, motivet: 31x39
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 9 mars 2015
kl 20:36:38
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson