KONST / Litografier / Färglitografi 13892021
*
nr 1389 2021
Jussi Taipaleenmäki
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 17/25, "Dagar i Österlen". Motivet: 80x55, yttermått inklusive ram: 93x66 cm
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:32:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 01:18:18
1
300 kr
5/4 19:55:25
2
450 kr
5/4 20:09:51
3
450 kr
5/4 20:09:51
2
450 kr (Budbetjänt)
5/4 20:10:14
3
500 kr
5/4 20:13:48
2
600 kr
5/4 20:27:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jussi taipaleenmäki litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
nr 1389 2021
Jussi Taipaleenmäki
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 17/25, "Dagar i Österlen". Motivet: 80x55, yttermått inklusive ram: 93x66 cm
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 01:18:18 | 1 | 300 kr |
| 5/4 19:55:25 | 2 | 450 kr |
| 5/4 20:09:51 | 3 | 450 kr |
| 5/4 20:09:51 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 5/4 20:10:14 | 3 | 500 kr |
| 5/4 20:13:48 | 2 | 600 kr |
| 5/4 20:27:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i UleÃ¥borg, Finland 1948.Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jussi taipaleenmäki litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



