KONST / Litografier / Färglitografi 11628027
nr 1162 8027
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 61/85, bladets mått: 46x61 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 februari 2018
kl 19:58:09
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis