KONST / Litografier / Färglitografi 11628016
nr 1162 8016
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 178/180, motivet: 56x80 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 12 februari 2018
kl 19:46:48
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis