KONST / Litografier / Färglitografi 11628010
nr 1162 8010
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), "IDA", signerad och numrerad 197/210, bladets mått: 50x36
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 12 februari 2018
kl 19:37:40
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis