Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 5166541



*

nr 516 6541


Jörgen Fogelquist

(1927-2005), Sverige


Färglitografi, Jörgen Fogelquist, 67/75, 21x31


Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.

Utrop:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 mars 2008
kl 16:54:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/3 14:33:43 1      300 kr
29/3 12:16:04 2      200 kr
31/3 10:23:07 3      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Jörgen Fogelquist

Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.

Läs mer om Jörgen Fogelquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist litografi litografier litografiskt blad sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr