Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12354507



*

nr 1235 4507


Johannes Olsson

(f. 1945), Sverige


Färglitografi, EA-upplaga, motivet: 60x60


Kondition: saknar glas

Johannes Olsson, svensk målare född 1945.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 februari 2019
kl 20:20:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/2 09:34:34 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Johannes Olsson

Johannes Olsson, svensk målare född 1945.

Läs mer om Johannes Olsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik johannes olsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr