KONST / Litografier / Färglitografi 15143282
nr 1514 3282
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Signerad, numrerad 154/360. Färglitografi, bildmått: 71x60 cm, yttermått inklusive ram: 85x73 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:44:58
6/1 10:50:56
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko