KONST / Litografier / Färglitografi 16218270
nr 1621 8270
Inge Schiöler
(1908-1971), Sverige
Signerad, numrerad 41/360, daterad -69, Skog. Färglitografi, bildmått: 40x34 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Inge Schiöler, bildkonstnär född 1908 i Strömstad, död 1971 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 20 maj 2024
kl 19:34:10
1.000 kr
1.100 kr
Inge Schiöler
Läs mer om Inge Schiöler