KONST / Litografier / Färglitografi 10638042
*
nr 1063 8042
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 18:46:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 18:00:33
1
800 kr
16/10 16:08:50
2
1.000 kr
17/10 18:26:29
3
1.100 kr
17/10 18:41:55
4
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs mer om Grafik
nr 1063 8042
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 18:00:33 | 1 | 800 kr |
| 16/10 16:08:50 | 2 | 1.000 kr |
| 17/10 18:26:29 | 3 | 1.100 kr |
| 17/10 18:41:55 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



