KONST / Litografier / Färglitografi 9234514
*
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 19:12:03
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk mÃ¥lare född 1909 i Kristianstad, död 1971.Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



