KONST / Litografier / Färglitografi 13914576
nr 1391 4576
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 180/200-189/200, yttermått inklusive ram: ca 44x50 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 19 april 2021
kl 18:43:27
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth