KONST / Litografier / Färglitografi 13732031
*
nr 1373 2031
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 106/260, Djurgårdsfärjan. Motivet: 39x48cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 10:22:31
1
300 kr
18/1 19:59:15
2
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt båtmotiv djurgårdsfärjan djurgårdsfärjor färglitografi grafik harald sallberg litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv stockholmsmotiv sverige
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:16
-
2086 Färglitografi
Annika von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Komposit..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:07
-
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:44
-
2080 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 20:32
-
2054 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:18
-
2040 Färglitografi
César Baldaccini (1921-1998), komposition, EA-uppl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:22
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Harald Sallberg
nr 1373 2031
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 106/260, Djurgårdsfärjan. Motivet: 39x48cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 10:22:31 | 1 | 300 kr |
18/1 19:59:15 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt båtmotiv djurgårdsfärjan djurgårdsfärjor färglitografi grafik harald sallberg litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv stockholmsmotiv sverige
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:16 -
2086 Färglitografi
Annika von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Komposit..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:07 -
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:44
-
2080 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 20:32 -
2054 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:18 -
2040 Färglitografi
César Baldaccini (1921-1998), komposition, EA-uppl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:22