KONST / Litografier / Färglitografi 7919049
*
nr 791 9049
Hans Verduijn
(f. 1946), Sverige
Färglitografi , Hans Verduijn, 107/200, motivets mått: 20x32
Hans Verduijn, svensk målare och grafiker född 1946 i Breukelen i Nederländerna.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 17:30:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 20:11:42
1
150 kr
19/11 12:35:40
2
150 kr
19/11 12:36:05
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Verduijn
Hans Verduijn, svensk målare och grafiker född 1946 i Breukelen i Nederländerna.
Läs mer om Hans Verduijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans verduijn litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Hans Verduijn
Hans Verduijn, svensk målare och grafiker född 1946 i Breukelen i Nederländerna.
Läs mer om Hans Verduijn
nr 791 9049
Hans Verduijn
(f. 1946), Sverige
Färglitografi , Hans Verduijn, 107/200, motivets mått: 20x32
Hans Verduijn, svensk målare och grafiker född 1946 i Breukelen i Nederländerna.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 20:11:42 | 1 | 150 kr |
| 19/11 12:35:40 | 2 | 150 kr |
| 19/11 12:36:05 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Verduijn
Hans Verduijn, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1946 i Breukelen i Nederländerna.Läs mer om Hans Verduijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans verduijn litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



