Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7919049



*

nr 791 9049


Hans Verduijn

(f. 1946), Sverige


Färglitografi , Hans Verduijn, 107/200, motivets mått: 20x32


Hans Verduijn, svensk målare och grafiker född 1946 i Breukelen i Nederländerna.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 november 2012
kl 17:30:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/11 20:11:42 1      150 kr
19/11 12:35:40 2      150 kr
19/11 12:36:05 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Hans Verduijn

Hans Verduijn, svensk målare och grafiker född 1946 i Breukelen i Nederländerna.

Läs mer om Hans Verduijn
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans verduijn litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr