KONST / Litografier / Färglitografi 13139105
*
nr 1313 9105
Färglitografi, Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, 1960. Motivet: 47x33cm
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:49:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 09:13:19
1
350 kr
12/3 17:23:11
2
450 kr
13/3 10:18:42
1
600 kr
13/3 22:02:49
3
900 kr
16/3 20:40:12
4
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans osswald litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
nr 1313 9105
Färglitografi, Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, 1960. Motivet: 47x33cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 09:13:19 | 1 | 350 kr |
| 12/3 17:23:11 | 2 | 450 kr |
| 13/3 10:18:42 | 1 | 600 kr |
| 13/3 22:02:49 | 3 | 900 kr |
| 16/3 20:40:12 | 4 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans osswald litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



