KONST / Litografier / Färglitografi 14972007
nr 1497 2007
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Södermalm, utsikt mot Skeppsbron. Signerad, färglitografi, daterad 1976. Numrerad 13/360. Bildmått: 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 49x65 cm
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 18:26:42
24/10 09:35:04