KONST / Litografier / Färglitografi 13913323

nr 1391 3323

Gunnar Brusewitz

(1924-2004), Sverige

Färglitografi, Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Dalarö Skans". Signerad och numrerad 342/350, -90, motivet: 24x37, yttermått inklusive ram: 42x53 cm

Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:00:22

Gunnar Brusewitz

Läs mer om Gunnar Brusewitz