KONST / Litografier / Färglitografi 16185078
*
nr 1618 5078
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Signerad, numrerad Hc. Färglitografi, bildmått: 21x22 cm, yttermått inklusive ram: 33x32 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 18:33:58
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad numrerad hc svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
nr 1618 5078
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Signerad, numrerad Hc. Färglitografi, bildmått: 21x22 cm, yttermått inklusive ram: 33x32 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad numrerad hc svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



