![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9344276
*
nr 934 4276
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Göran Hahne (f. 1943), Båtar, 167/360, motivet: 54x38
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:39:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 10:22:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Göran Hahne
nr 934 4276
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Göran Hahne (f. 1943), Båtar, 167/360, motivet: 54x38
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 10:22:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16