KONST / Litografier / Färglitografi 15836195

nr 1583 6195

Gerhard Karlmark

(1905-1976), Sverige

I handelsboden. Signerad, daterad -57. Färglitografi, bildmått: 42x54 cm, yttermått inklusive ram: 46x59 cm

Gerhard Karlmark, svensk målare och grafiker född i Helsingborg 1905, död 1976.

Utrop:

500 kr

måndag 4 december 2023
kl 18:52:22

Gerhard Karlmark

Läs mer om Gerhard Karlmark