KONST / Litografier / Färglitografi 14456323

nr 1445 6323

Gerda Åkesson

(1909-1992), Sverige

Balett. Signerad, numrerad 272/370. Färglitografi, bildmått: 46x40, yttermått inklusive ram: 66x58 cm

Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 31 januari 2022
kl 19:40:41

Gerda Åkesson

Läs mer om Gerda Åkesson