KONST / Litografier / Färglitografi 11007183
*
nr 1100 7183
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:24:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 18:19:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt ea-upplaga europa frankrike franska färglitografi félix labisse grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad porträttmåleri
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Felix Labisse
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
nr 1100 7183
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/4 18:19:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt ea-upplaga europa frankrike franska färglitografi félix labisse grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad porträttmåleri
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



