KONST / Litografier / Färglitografi 14098161

nr 1409 8161

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 70/275cm. Motivet: 36x51cm, yttermått inklusive ram: 50x64cm

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 18:10:34

20/7 12:20:59 1      Vinnande bud
2/8 17:54:41 1      justering av budtak

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås