KONST / Litografier / Färglitografi 16606107
nr 1660 6107
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
"Det blommiga bordet". Signerad, numrerad pt, daterad -07. Färglitografi, bildmått: 62x77 cm, yttermått inklusive ram: 76x92 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2024
kl 19:05:40
25/11 19:00:27
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås