KONST / Litografier / Färglitografi 6947578
*
nr 694 7578
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Färglitografi , Eskil Nordell (f. 1921), 158/210, 62x49
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2011
kl 18:32:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 18:59:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eskil Nordell
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Eskil Nordell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskil nordell färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Eskil Nordell
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Eskil Nordell
nr 694 7578
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Färglitografi , Eskil Nordell (f. 1921), 158/210, 62x49
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 18:59:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eskil Nordell
Eskil Nordell, född 1921, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Eskil Nordell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskil nordell färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



