Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 6947578



*

nr 694 7578


Eskil Nordell

(f. 1921), Sverige


Färglitografi , Eskil Nordell (f. 1921), 158/210, 62x49


Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2011
kl 18:32:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/4 18:59:19 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Eskil Nordell

Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.

Läs mer om Eskil Nordell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskil nordell färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr