KONST / Litografier / Färglitografi 13777450
nr 1377 7450
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 13/25. Motivet: 41x55 cm, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
måndag 8 februari 2021
kl 18:15:47
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes