KONST / Litografier / Färglitografi 14896085
nr 1489 6085
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Vinter i bostadsområdet. Signerad, färglitografi, numrerad 54/310. Bildmått: 37x49 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 september 2022
kl 18:26:42
7/9 00:45:33
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén