KONST / Litografier / Färglitografi 13567102
*
nr 1356 7102
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stämpelsignerad, Numrerad 324/360, Utsikt. Motivet: 46x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:41:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 07:46:44
1
100 kr
25/10 13:54:12
2
300 kr
25/10 15:51:42
3
300 kr
25/10 15:51:42
2
300 kr (Budbetjänt)
25/10 15:52:09
3
450 kr
25/10 17:38:23
4
450 kr
25/10 17:38:23
3
450 kr (Budbetjänt)
25/10 17:38:35
4
Vinnande bud
25/10 19:22:59
3
600 kr
25/10 19:22:59
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1356 7102
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stämpelsignerad, Numrerad 324/360, Utsikt. Motivet: 46x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 07:46:44 | 1 | 100 kr |
| 25/10 13:54:12 | 2 | 300 kr |
| 25/10 15:51:42 | 3 | 300 kr |
| 25/10 15:51:42 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 15:52:09 | 3 | 450 kr |
| 25/10 17:38:23 | 4 | 450 kr |
| 25/10 17:38:23 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 17:38:35 | 4 | Vinnande bud |
| 25/10 19:22:59 | 3 | 600 kr |
| 25/10 19:22:59 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



