KONST / Litografier / Färglitografi 10525165
nr 1052 5165
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), 197/360, Stockholmsmotiv, signerad, motivet: 36x56
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 29 augusti 2016
kl 19:47:56
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
1.000 kr