KONST / Litografier / Färglitografi 9644018
nr 964 4018
Edward Joseph Ruscha
(f. 1934), USA
Färglitografi, Edward Joseph Ruscha, "Rodeo", 16/20 signerad 1969, bladets mått: 43x61
Edward Joseph, Ed, Ruscha, amerikansk konstnär, född i Omaha, Nebraska, 1934.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
9.200 kr
måndag 25 maj 2015
kl 20:13:25
8.600 kr
8.800 kr (Budbetjänt)
9.000 kr
- Klassiska
25 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Edward Joseph Ruscha
Läs mer om Edward Joseph Ruscha