KONST / Litografier / Färglitografi 15264146
nr 1526 4146
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Trosa. Signerad, numrerad Hc 43/50. Färglitografi, bildmått: 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
måndag 6 mars 2023
kl 18:58:07