KONST / Litografier / Färglitografi 16003162

nr 1600 3162

Clemens Briels

(f. 1946), Nederländerna

Färglitografi, 2 st, Clemens Briels (f. 1946), son, yttermått inklusive ram: 63x55 ca. Signerad

Clemens Briels, bildkonstnär född 1946.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 26 februari 2024
kl 20:31:34

26/2 19:55:19 1      Vinnande bud

Clemens Briels

Läs mer om Clemens Briels
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.