KONST / Litografier / Färglitografi 9757047
*
nr 975 7047
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Gamla Stan, 3/200, motivet: 41 x 51
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2015
kl 18:40:54
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi gamla stan grafik litografi litografier litografiskt blad stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Stockholmsmotiv
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 975 7047
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Gamla Stan, 3/200, motivet: 41 x 51
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2015 |
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi gamla stan grafik litografi litografier litografiskt blad stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



