KONST / Litografier / Färglitografi 13658434
*
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:06:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 20:53:19
1
300 kr
3/12 21:08:28
2
400 kr
6/12 21:31:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 20:53:19 | 1 | 300 kr |
| 3/12 21:08:28 | 2 | 400 kr |
| 6/12 21:31:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



