KONST / Litografier / Färglitografi 14052194

nr 1405 2194

Brita Streijffert

(1917-2006), Sverige

Färglitografi, Brita Streijffert (1917-2006), Sverige. Blomster. Signerad, numrerad 287/290, daterad -78. Motivet: 60x34 cm, yttermått inklusive ram: 74x47 cm

Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:32:35

8/6 07:52:44 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Brita Streijffert

Läs mer om Brita Streijffert