KONST / Litografier / Färglitografi 13746042
*
nr 1374 6042
Bo Swenson
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Trädet". Signerad, daterad -73, PT. Motivet: 65x50 cm
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:24:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 15:44:58
1
250 kr
19/1 22:50:49
2
200 kr
19/1 22:50:49
1
250 kr (Budbetjänt)
20/1 12:23:59
3
450 kr
25/1 18:18:25
4
350 kr
25/1 18:18:25
3
400 kr (Budbetjänt)
25/1 18:19:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo swenson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Bo Swenson
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Läs om budbetjänten
nr 1374 6042
Bo Swenson
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Trädet". Signerad, daterad -73, PT. Motivet: 65x50 cm
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 15:44:58 | 1 | 250 kr |
| 19/1 22:50:49 | 2 | 200 kr |
| 19/1 22:50:49 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 20/1 12:23:59 | 3 | 450 kr |
| 25/1 18:18:25 | 4 | 350 kr |
| 25/1 18:18:25 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 18:19:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo swenson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



