KONST / Litografier / Färglitografi 15652006
*
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 21:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:45:01
1
400 kr
25/9 20:54:42
2
800 kr
25/9 20:58:30
3
500 kr
25/9 20:58:30
2
600 kr (Budbetjänt)
25/9 20:58:49
3
700 kr
25/9 20:58:49
2
800 kr (Budbetjänt)
25/9 20:59:31
2
1.000 kr
25/9 21:01:05
3
900 kr
25/9 21:01:05
2
1.000 kr (Budbetjänt)
25/9 21:05:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Bo Jansson
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/9 16:45:01 | 1 | 400 kr |
| 25/9 20:54:42 | 2 | 800 kr |
| 25/9 20:58:30 | 3 | 500 kr |
| 25/9 20:58:30 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 20:58:49 | 3 | 700 kr |
| 25/9 20:58:49 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 20:59:31 | 2 | 1.000 kr |
| 25/9 21:01:05 | 3 | 900 kr |
| 25/9 21:01:05 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 21:05:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



