KONST / Litografier / Färglitografi 9794248
*
nr 979 4248
Björn Eneroth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Björn Eneroth, 159/165, bladets mått: 79x61
Björn Eneroth, svensk bildkonstnär född 1937 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2015
kl 21:06:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 19:38:30
1
200 kr
7/9 20:55:45
2
150 kr
7/9 20:55:45
1
200 kr (Budbetjänt)
7/9 20:57:57
2
250 kr
7/9 21:00:10
1
Vinnande bud
7/9 21:01:07
2
350 kr
7/9 21:01:07
1
(budbetjänt)
7/9 21:02:00
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Eneroth
Björn Eneroth, svensk bildkonstnär född 1937 i Stockholm.
Läs mer om Björn Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn eneroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Björn Eneroth
Björn Eneroth, svensk bildkonstnär född 1937 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Björn Eneroth
nr 979 4248
Björn Eneroth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Björn Eneroth, 159/165, bladets mått: 79x61
Björn Eneroth, svensk bildkonstnär född 1937 i Stockholm.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/9 19:38:30 | 1 | 200 kr |
| 7/9 20:55:45 | 2 | 150 kr |
| 7/9 20:55:45 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 7/9 20:57:57 | 2 | 250 kr |
| 7/9 21:00:10 | 1 | Vinnande bud |
| 7/9 21:01:07 | 2 | 350 kr |
| 7/9 21:01:07 | 1 | (budbetjänt) |
| 7/9 21:02:00 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Eneroth
Björn Eneroth, svensk bildkonstnär född 1937 i Stockholm.Läs mer om Björn Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn eneroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



