KONST / Litografier / Färglitografi 14499132
*
nr 1449 9132
BG Karlsson
(f. 1954), Sverige
Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi. Bladets mått: 42x59cm, oramad, oramat löst blad
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 19:17:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 16:48:52
1
200 kr
16/2 19:41:42
2
150 kr
16/2 19:41:42
1
200 kr (Budbetjänt)
19/2 19:42:43
3
300 kr
20/2 14:54:05
4
300 kr
20/2 14:54:06
3
300 kr (Budbetjänt)
21/2 17:33:05
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bg karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
BG Karlsson
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Läs om budbetjänten
nr 1449 9132
BG Karlsson
(f. 1954), Sverige
Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi. Bladets mått: 42x59cm, oramad, oramat löst blad
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/2 16:48:52 | 1 | 200 kr |
| 16/2 19:41:42 | 2 | 150 kr |
| 16/2 19:41:42 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 19/2 19:42:43 | 3 | 300 kr |
| 20/2 14:54:05 | 4 | 300 kr |
| 20/2 14:54:06 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 21/2 17:33:05 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bg karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



