KONST / Litografier / Färglitografi 9895233
*
nr 989 5233
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Berta Hansson (1910-1994), 79/360, Kossor, motivet: 41x52
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 20:23:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 09:29:28
1
600 kr
24/10 00:04:20
2
600 kr
24/10 00:04:20
1
600 kr (Budbetjänt)
24/10 00:04:39
2
700 kr
26/10 20:13:05
3
800 kr
26/10 20:14:05
3
800 kr
26/10 20:15:46
1
Vinnande bud
26/10 20:18:35
3
1.000 kr
26/10 20:18:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson färglitografi grafik kossor litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Berta Hansson
nr 989 5233
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Berta Hansson (1910-1994), 79/360, Kossor, motivet: 41x52
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/10 09:29:28 | 1 | 600 kr |
| 24/10 00:04:20 | 2 | 600 kr |
| 24/10 00:04:20 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 24/10 00:04:39 | 2 | 700 kr |
| 26/10 20:13:05 | 3 | 800 kr |
| 26/10 20:14:05 | 3 | 800 kr |
| 26/10 20:15:46 | 1 | Vinnande bud |
| 26/10 20:18:35 | 3 | 1.000 kr |
| 26/10 20:18:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk mÃ¥lare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson färglitografi grafik kossor litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



